W czwartek o 17:15 podejmiemy w Kalisz Arenie BKS BOSTIK Bielsko-Biała. Będzie to bardzo ważny mecz dla układu tabeli, ponieważ nasze zespoły dzieli 1 punkt w tabeli TAURON Ligi. 

Klub z Bielska-Białej jest bardzo dobrze znany wszystkim fanom żeńskiej siatkówki. To ośmiokrotne złote medalistki Mistrzostw Polski, chociaż ostatni tytuł zdobyły ponad dekadę temu w ostatnich latach walcząc o środek tabeli.

W pierwszych dziewięciu rozegranych spotkaniach nowego sezonu nasz zespół zdobył osiem punktów, o jeden więcej ma na koncie BKS BOSTIK Bielsko-Biała. Oba zespoły poprzednią serię rozgrywkową kończyły w dobrych nastrojach, chociaż tylko BKS zdobył punkty pokonując 3:2 Radomkę Radom. Nasz mecz z Chemikiem Police zakończył się zwycięstwem mistrzyń Polski, ale zwycięstwo w trzecim secie i walka do ostatniej piłki w pierwszej partii pozostawiło pozytywny obraz meczu z klasowym przeciwnikiem.

W ostatnich dwóch spotkaniach z bardzo dobrej strony zaprezentowała się nasza 19-letnia przyjmująca, Karolina Drużkowska (17 i 22 punkty). Tym razem Karolina zagra przeciwko swojemu poprzedniemu klubowi i na pewno utrzymanie jej dobrej formy będzie kluczowe w kontekście walki o punkty. Drugą ze zmian w pierwszym meczu prowadzonym przez nowego pierwszego trenera, Adama Czekaja, było postawienie w wyjściowym składzie na rozgrywającą Sylwię Kucharską.

Udało nam się jednego seta wygrać, w pierwszym też mało brakło, żeby powalczyć o coś więcej. Z drugiej strony nie ma się co oszukiwać, graliśmy przeciwko Mistrzowi Polski, który jest kompletnym zespołem. My dopiero zaczynamy budować moją filozofię gry, więc jak na pierwszy mecz jestem z dziewczyn bardzo zadowolony. My dopiero zaczynamy budować moją filozofię. Jeżeli będziemy trzymać dobrą jakość grania to będzie to otwarte spotkanie i wierzę, że wreszcie zdobędziemy jakieś punkty. Dziewczyny fajnie zareagowały na moje pomysły, chcę żeby mi zaufały i wtedy będzie to wyglądało jeszcze lepiej – mówił po meczu trener Czekaj.

Początek spotkania w kaliskiej Arenie w czwartek o godzinie 17:15. Bilety można kupić w Biurze Klubu (ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 22-24), na portalu KupBilet.pl, w salonach EMPiK oraz w kasie biletowej bezpośrednio przed meczem.

Sponsorzy

Sponsor Strategiczny

sponsor - miasto kalisz

Sponsor Tytularny / Sponsor Główny

sponsor - energa

Sponsor Tytularny PGNiG Superligi

sponsor - pgnig

Sponsor Tytularny TAURON Ligi

sponsor - tauron
Powrót do góry
Close Offcanvas Sidebar