Osoby Pawła Zagumnego przedstawiać nikomu nie trzeba. Jeden z najwybitniejszych siatkarzy w historii reprezentacji Polski. W biało-czerwonych barwach rozegrał 427 spotkań. Bogata kariera reprezentacyjna zaowocowała m.in. Wicemistrzostwem Świata 2006, Mistrzostwem Europy 2009, złotem Ligi Światowej 2012, oraz ukoronowaniem kariery tytułem Mistrza Świata 2014. Po zakończeniu kariery zawodniczej był wiceprezesem i dyrektorem sportowym ONICO Warszawa.

Niespełna miesiąc temu został Prezesem Polskiej Ligi Siatkówki (PLS).
Jak sam mówi: „Znam realia siatkówki z każdej strony, więc myślę, że znajdę dobre rozwiązania dla wszystkich”.

Nowo wybrany Prezes PLS odwiedził wczoraj kaliski klub Energa MKS Kalisz.
„Spotkanie miało charakter roboczy. Rozmawialiśmy o problemach ligi, oczekiwaniach klubu oraz tym jak klub może pomóc w rozwoju całego siatkarskiego środowiska. Prezes Zagumny przedstawił swoją wizję rozwoju ligi oraz zapewnił o pełnej współpracy pomiędzy ligą a klubem. Jesteśmy jednym z pierwszych kobiecych klubów, które Prezes odwiedził, cieszy, że osoby z kierownictwa ligi zauważają potencjał w naszym klubie” – podkreślił Prezes Energa MKS Kalisz – Błażej Wojtyła.

Prezes PLS spotkał się również z kaliską drużyną i sztabem szkoleniowym, następnie odwiedził halę oraz zaplecze beniaminka LSK.

„Przedstawiliśmy Prezesowi nasz punkt widzenia, punkt widzenia drużyny, która po latach wraca do najwyższej klasy rozgrywkowej. Omówiliśmy wizję budowy stabilnego i silnego zespołu. Wszyscy wiemy, że silny Kalisz potrzebny jest całej lidze”. – powiedział trener Pasiński.

Następnie wraz z Prezesem Wojtyłą oraz trenerami Pasińskim i Witczakiem,
Paweł Zagumny udał się kaliskiego ratusza na spotkanie z Wiceprezydentem Grzegorzem Kulawinkiem, oraz Prezydentem Krystianem Kinastowskim.

 

„Rozmawialiśmy o rozwoju siatkówki w Kaliszu. To dla nas ważny temat. Podobnie jak wielu kaliszan pasjonujemy się tą dyscypliną, kibicujemy naszym siatkarkom” – przyznał po zakończonym spotkaniu Prezydent Kalisza.

 

Sponsorzy

Sponsor Strategiczny

sponsor - miasto kalisz

Sponsor tytularny klubu Energa MKS Kalisz

sponsor - energa

Sponsor tytularny PGNiG Superligi

sponsor - pgnig

Sponsor rozgrywek LSK

sponsor - plus
sponsorzy
sponsorzy
Powrót do góry
Close Offcanvas Sidebar