Siatkarki Energa MKS-u Kalisz budują coraz bardziej imponującą serię zwycięstw. W nowym sezonie TAURON Ligi w sześciu pierwszych kolejkach wygrały pięć razy, z czego w czterech ostatnich spotkaniach. Tym razem pokonały na wyjeździe #Volley Wrocław, z którym już w niedzielę zmierzą się w meczu rewanżowym w Kaliszu. To efekt nowego pomysłu PLS-u, który umożliwia rozgrywanie meczów awansem. Było to pierwsze wygrane spotkanie we Wrocławiu odkąd kaliszanki awansowały do ekstraklasy. We wtorkowym spotkaniu pojawiły się problemy w pierwszym secie, zwłaszcza kiedy na zagrywce pojawiła się Karolina Fedorek i #Volley zdobył osiem punktów z rzędu. W kolejnych partiach jednak to kaliszanki przejęły kontrolę nad spotkaniem i wygrały za trzy punkty. Pierwszą statuetkę MVP w seniorskiej karierze otrzymała Zuzanna Szperlak kończąc bardzo ważne piłki i zdobywając 18 punktów ze skutecznością 57%. Tym samym piąty wygrany mecz Energa MKS-u Kalisz w tym sezonie przyniósł… piątą MVP, bo w każdym z dotychczasowych, wygranych, spotkań otrzymywała ją inna zawodniczka.

Wtorkowy mecz był pierwszym rozgrywanym przez #Volley Wrocław po powrocie z kwarantanny. Mimo tego siatkarki z Wrocławia bardzo dobrze rozpoczęły spotkanie. Na początku gra była wyrównana, a na prowadzenie wychodziły oba zespoły. W środkowej fazie seta dzięki dobrej grze w kontrataku przewagę trzech punktów zdobyły wrocławianki, a przy stanie 15:12 na zagrywce pojawiła się Karolina Fedorek. Dzięki dobrej formie wrocławskiej środkowej w polu serwisowym Energa MKS Kalisz popełniał więcej błędów, co pozwoliło zbudować gospodyniom dużą przewagę, a Fedorek zeszła z zagrywki dopiero przy prowadzeniu Volleya 23:12, kiedy popełniła błąd własny.

W drugiej partii trener Jacek Pasiński, już tradycyjnie w tym sezonie, odpowiedział na słabszą dyspozycję zespołu zmianami. Jeszcze na początek wyszła ta sama szóstka, która rozpoczynała spotkanie, ale chwilę później na parkiecie pojawiła się Julia Szczurowska, a w okolicach środkowej części seta Magdalenę Damaske zastąpiła Oliwia Bałuk. Zmiany przyniosły dobry efekt, chociaż w końcówce Energa MKS stracił kilkupunktowe prowadzenie i seta musiał wygrać na przewagi, ale młoda drużyna kolejny raz pokazała charakter wytrzymując ciśnienie i wygrywając końcówkę po skutecznym ataku Zuzanny Szperlak.

Zwycięstwo w bardzo emocjonującym drugim secie ewidentnie pomogło zawodniczkom Energa MKS-u, z kolei nieco podłamało wrocławianki. Kolejne dwie partie w dużej mierze kontrolowały podopieczne trenera Jacka Pasińskiego. Coraz trudniejsze piłki seryjnie kończyła Zuzanna Szperlak, cały czas dobrą skuteczność utrzymywała Weronika Centka, w obronie bardzo dobrze radziła sobie Oliwia Bałuk, a cztery bloki dołożyła Monika Ptak. Ostatecznie dwa ostatnie sety kaliszanki wygrały do 19 i 18.

Dzięki wtorkowemu zwycięstwu kaliszanki utrzymają pozycję wicelidera TAURON Ligi. W tej chwili do pierwszego Developresu Rzeszów tracą trzy punkty, ale rozegrały od liderek jeden mecz więcej. Kolejne spotkanie rozegrają w niedzielę w Kaliszu  20:30, również z Volleyem. Transmisję z meczu przeprowadzi Polsat Sport.

MVP: Zuzanna Szperlak

#VolleyWrocław – Energa MKS Kalisz 1:3

(25:15, 25:27, 19:25, 18:25)

MKS: Ewelina Polak (1), Monika Ptak (10), Magdalena Damaske (1), Zuzanna Szperlak (18), Weronika Centka (11), Monika Gałkowska (8), Justyna Łysiak (libero) oraz Julia Mazur (libero), Julia Szczurowska (11), Marta Budnik (1), Patrycja Chrzan, Oliwia Bałuk (4), Karolina Bednarek