Za drużyną prowadzoną przez trenera Jacka Pasińskiego ciężki tydzień. Od poprzedniego piątku siatkarki Energa MKS-u rozegrały cztery mecze łącznie składające się na 17 setów, a to dopiero początek okresu sparingowego. W piątek w Arenie kaliszanki pokonały 3:2 (25-15, 26-24, 25-27, 25-17, 21-25) Budowlane Łódź, piąty zespół poprzedniego sezonu TAURON Ligi.

Odpowiednie natężenie spotkań kontrolnych ma pomóc w odpowiednim zgraniu drużyny, w której pozostały jedynie 4 zawodniczki z poprzedniego sezonu, dodatkowo wymieniono całe rozegranie. W nowym zespole postawiono na odpowiednie zbalansowanie młodości i doświadczenia, chociaż w szeregach Energa MKS-u młodości jest trochę więcej. Patrząc na średnią wieku kaliski zespół będzie jednym z najmłodszych w całej stawce, dodatkowo szansę w seniorskiej siatkówce otrzymało aż 5 zawodniczek, które na początku lipca zdobyły dla Kalisza pierwsze w historii Mistrzostwo Polski Juniorek.

W obu zespołach wystąpiły zawodniczki aż do początku sierpnia, przez prawie dwa miesiące, trenujące pod okiem trenera Jacka Nawrockiego na zgrupowaniu seniorskiej reprezentacji Polski. Ze strony Energa MKS-u były to Weronika Centka i Oliwia Bałuk, w przypadku Budowlanych Monika Fedusio, Zuzanna Górecka, Paulina Damaske, Julia Nowicka i Maria Stenzel. Z tej grupy najlepiej zaprezentowała się Weronika Centka, zdobywając aż 17 punktów pomimo braku gry w pierwszym i dodatkowym piątym secie. 

Piątkowy pojedynek w kaliskiej Arenie był też pierwszym spotkaniem, w którym po przeciwnych stronach siatki stanęły siostry Damaske. Paulina, jeszcze do niedawna reprezentująca juniorski zespół Energa MKS-u Kalisz, z którym zdobyła Mistrzostwo Polski i została MVP turnieju finałowego rozgrywanego w Kaliszu od nowego sezonu reprezentuje Budowlanych Łódź. Seniorski zespół Energa MKS-u zasiliła jednak jej siostra Magdalena, która swego czasu również została najlepszą zawodniczką turnieju finałowego Mistrzostw Polski Juniorek. Takie siostrzane pojedynki w przyszłym sezonie TAURON Ligi będą przynajmniej dwa.

Siatkarki Energa MKS-u Kalisz rozpoczęły przygotowania do nowego sezonu TAURON Ligi 15 lipca. Rozgrywki rozpoczną się 18 września, a kaliszanki pierwsze spotkanie rozegrają na wyjeździe z PTPS-em Piła. 

 

***

Energa MKS Kalisz 3:2 Budowlane Łódź

(25-15, 26-24, 25-27, 25-17, 21-25)

Energa MKS Kalisz: Ewelina Polak (5), Monika Ptak (12), Karolina Bednarek (5), Julia Szczurowska (13), Magdalena Damaske (7), Justyna Łysiak (libero) oraz Julia Mazur (libero), Julia Papszun (3), Zuzanna Szperlak (5), Weronika Centka (17), Marta Budnik (1), Monika Gałkowska, Patrycja Chrzan (4), Oliwia Bałuk (9)

 

Sponsorzy

Sponsor Strategiczny

sponsor - miasto kalisz

Sponsor Tytularny Klubu

sponsor - energa

Sponsor rozgrywek TAURON Ligi

Sponsor rozgrywek TAURON Ligi

Powrót do góry
Close Offcanvas Sidebar