Nasze siatkarki były o krok od sprawienia sporej niespodzianki. W środowym pojedynku z niepokonanym AZS-em Opole przegrały wprawdzie 1:3, ale niewiele brakowało, by zwyciężyły w trzech setach.

Podopieczne Daniela Przybylskiego i Edyty Kucharskiej nadspodziewanie łatwo wygrały pierwszą partię do 22, prowadząc nawet 19:12. Przez znakomitą większość drugiej i trzeciej odsłony również przeważały, jednak zabrakło w końcówce przysłowiowej kropki nad „i”. Szkoda szczególnie trzeciego seta, w którym miejscowe miały setbola przy stanie 24:22. W czwartej partii z kaliskich zawodniczek uszło już powietrze i nie były w stanie odwrócić losów rywalizacji.

Kaliszanki zakończyły fazę zasadniczą na siódmej lokacie. 5 i 12 marca rozegrają mecze, których stawką będzie szósta lokata na koniec sezonu. Ich przeciwnikiem będzie zespół Sokoła Radzionków bądź Częstochowianki.