Z naszych ostatnich 5 meczów z Pogonią w żadnym z nich różnica nie była większa niż 3 bramki. To, plus dobra forma Portowców w ostatnim czasie pozwala liczyć na emocjonujące widowisko. Mecz z Pogonią to nasz najbliższy cel. Pogoń w ostatnim czasie weszła na wysokie obroty. My postaramy się podtrzymać swoją dobrą dyspozycję i wygrać w Szczecinie – mówił Mikołaj Krekora. Sobotni mecz od godziny 16 pokaże portal Emocje.TV

Czytaj więcej

Po serii spotkań z ligowymi potentatami, w których zaprezentowaliśmy się z niezłej strony wracamy do bezpośredniej walki o 5 miejsce w tabeli końcowej PGNiG Superligi. W maju rozegramy trzy spotkania, z których każde może mieć kluczowy wpływ na końcowe rozstrzygnięcia. 

Czytaj więcej

 

W ostatnich dwóch tygodniach mierzyliśmy się ze zdecydowanie najsilniejszymi zespołami naszej ligi. W spotkaniach z Orlen Wisłą Płock czy Łomżą Vive Kielce długimi fragmentami prezentowaliśmy się naprawdę nieźle. Mimo to najważniejsze spotkania, decydujące o końcowej klasyfikacji rozegramy w ciągu najbliższego miesiąca. Chcemy wygrywać, na pewno to 5 miejsce jest w naszym zasięgu. Oby zdrowie dopisało i myślę, że na wszystko nas stać – zapowiedział nasz kapitan, Marek Szpera po ostatnim meczu.

Czytaj więcej

Mecze z gwiazdorsko obsadzoną Łomżą Vive Kielce zawsze przyciągały na Arenę tłumy kaliszan. W zeszłym roku w wypełnionej po ostatnie miejsce hali kibice mogli oglądać 5 finalistów skończonych miesiąc wcześniej mistrzostw Europy (w tym 4 mistrzów). Niestety tym razem mecz z kielecką drużyną nie będzie świętem szczypiorniaka, a tylko zwykłym spotkaniem ligowym, ponieważ odbędzie się bez udziału kibiców. Małą rekompensatą może być to, że transmisję z meczu przeprowadzi TVP Sport.

Czytaj więcej

W sobotnie popołudnie zagraliśmy wyjazdowym mecz na bardzo trudnym terenie. Właściwie jednym z najtrudniejszych w Polsce. Mimo to przez 45 minut meczu z Orlen Wisłą Płock graliśmy jak równy z równym. Dawaliśmy z siebie wszystko. Mam nadzieję, że niezły występ z Wisłą zaprocentuje też w kolejnych spotkaniach – powiedział na antenie TVP Sport w pomeczowej wypowiedzi Kacper Adamski.

Czytaj więcej

Przed meczem z Wisłą mówiliśmy o bardzo trudnym wyzwaniu, które przed nami. Okazało się, że sporo potu wylać musieli również płocczanie, dzięki świetnej grze naszego zespołu. Do samej końcówki wynik był sprawą otwartą, ale doświadczona w europejskich pucharach drużyna z Płocka ostatecznie wyrwała 3 punkty.

Czytaj więcej

Po wygranym 28-24 meczu z SPR Stalą Mielec dwóch naszych zawodników trafiło do Siódemki Tygodnia PGNiG Superligi – obrotowy Piotr Krępa i prawy rozgrywający Marek Szpera. Co ciekawe, obaj spędzili w Mielcu łącznie 13 sezonów rzucając ponad 1000 bramek. Dzisiaj są filarami Energa MKS-u Kalisz. Mecz z byłym zespołem ewidentnie zadziałał na nasz duet motywująco, bo obaj (obok Kacpra Adamskiego) byli liderami zespołu.

Czytaj więcej

W drugiej połowie konsekwentnie przejmowaliśmy kontrolę nad spotkaniem. Ostatecznie pokonujemy Stal Mielec 28:24 umacniając się na 5 miejscu w tabeli PGNiG Superligi. Najskuteczniejsi w naszym zespole byli autorzy 7 trafień Kacper Adamski i Piotr Krępa.

Czytaj więcej

Sponsorzy

Sponsor Strategiczny

sponsor - miasto kalisz

Sponsor tytularny klubu Energa MKS Kalisz

sponsor - energa

Sponsor tytularny PGNiG Superligi

sponsor - pgnig

Sponsor tytularny TAURON Ligi

sponsor - tauron
Powrót do góry
Close Offcanvas Sidebar