Trzeciej z rzędu porażki w rozgrywkach TAURON Ligi doznały siatkarki Energa MKS Kalisz. W czwartkowy wieczór podopieczne Marcina Widery uległy na wyjeździe UNI Opole 1:3.

Obecny sezon kaliski zespół zaczął od zwycięstwa, ale w kolejnych trzech meczach zdołał wywalczyć zaledwie punkt. Żadnej zdobyczy nie przywiózł z czwartkowego wyjazdu do Opola, gdzie górą było miejscowe UNI.

Pierwszego seta gospodynie wygrały 25:16. Kolejny też zakończył się takim wynikiem, ale już na korzyść kaliszanek. W trzeciej partii prowadziły one 17:14, ale potem straciły aż sześć punktów z rzędu i przegrały na przewagi, 24:26. Podobny przebieg miała czwarta odsłona, którą lepiej zaczęły przyjezdne, jednak końcówka ponownie należała do opolanek, które odskoczyły na trzy oczka i zwyciężyły do 22, zgarniając z parkietu pełną pulę. Ostatnim akcentem rywalizacji był mocny atak najlepszej na boisku Any Kariny Olayi. Kolumbijka zdobyła 27 punktów i wybrana została MVP.

W czwartkowy wieczór siatkarki Energa MKS doznały trzeciej z rzędu porażki w TAURON Lidze. O przełamanie złej serii kaliszanki powalczą w sobotę, 4 listopada. Tego dnia o godzinie 19:00 zmierzą się w hali Arena z ekipą Grota Budowlanych Łódź.

Sponsorem tytularnym Klubu Energa MKS Kalisz jest Energa Grupa ORLEN

UNI Opole – Energa MKS Kalisz 3:1 (25:16, 16:25, 26:24, 25:22)

UNI: Orzyłowska 7, Olaya 27, Pamuła 17, Zaroślińska-Król 12, Połeć 13, Bińczycka oraz Adamek (l), Janicka, Kecher, McCall

Energa MKS: Drużkowska 16, Mlinar 8, Rasińska 5, Efimienko-Młotkowska 6, Grabka 3, Fedorek 8 oraz Śliwa (l), Cygan, Kuligowska, Bosković 19, Wawrzyniak