243 punkty w 22 meczach. Do tego aż 66 punktowych bloków i druga pozycja w rankingu ligowym pod tym względem. Monika Ptak była zdecydowanie naszą najbardziej wyróżniającą się siatkarką w poprzednim sezonie, jej umiejętności doceniali także dziennikarze wybierając Monikę do szóstki kolejki czterokrotnie, była też rozpatrywana w kontekście najlepszej szóstki sezonu na pozycji środkowej. W przyszłym sezonie Monika Ptak powinna pokierować młodym, przebudowanym zespołem z Kalisza.

Monika Ptak jest wychowanką Częstochowianki. Uczyła się w SMS PZPS Sosnowiec, a na ekstraklasowych parkietach zadebiutowała w barwach PTPS-u Piła. To właśnie jako zawodniczka pilskiego klubu zadebiutowała w reprezentacji Polski. Mocno rozwinęła się po przejściu do Impela Wrocław w 2013 roku, gdzie zdobyła srebrny i brązowy medal Mistrzostw Polski i zasłużyła na kolejne powołania do reprezentacji. Przed sezonem 2017-18 trafiła do Developresu SkyRes Rzeszów rozgrywając w drużynie z podkarpacia tylko jeden sezon, później przerywając karierę z powodu ciąży. Do profesjonalnej gry Monika powróciła w poprzednim sezonie już jako zawodniczka Energa MKS-u Kalisz. 

Monika Ptak uzupełnia skład środkowych MKS-u na najbliższe rozgrywki, wcześniej klub potwierdził kontrakty Weroniki Centki, Karoliny Bednarek i Marty Budnik. 

Sponsorzy

Sponsor Strategiczny

sponsor - miasto kalisz

Sponsor tytularny klubu Energa MKS Kalisz

sponsor - energa

Sponsor tytularny PGNiG Superligi

sponsor - pgnig

Sponsor tytularny TAURON Ligi

sponsor - tauron
Powrót do góry
Close Offcanvas Sidebar