Pięciodniową rywalizację w Turnieju Finałowym Mistrzostw Polski Juniorek kończymy ze złotymi medalami! Po ubiegłorocznym srebrnym medalu wracamy na tron, chociaż nie było łatwo. Do rozstrzygnięcia w meczu finałowym z KS Wieżyca 2011 Stężyca potrzebny był tie-break. Sponsorem Głównym grup młodzieżowych Akademii MKS Kalisz jest Energa Grupa Orlen.

W turnieju finałowym w Dębicy od wtorku rywalizowało osiem najlepszych drużyn w kraju. W pierwszych trzech dniach nasze juniorki rywalizowały w Grupie I, gdzie bez straty seta pokonały zespoły KS Pałac Bydgoszcz, UKS Atena Warszawa i WTS Solna Wieliczka. Zwycięstwo w piątkowym półfinale z MKS-em Dąbrowa Górnicza pozwolił naszym juniorkom upewnić się, że wynik z ubiegłego sezonu (srebrny medal) zostanie przynajmniej wyrównany. To wcale nie przygasiło ogromnych ambicji naszego zespołu, który cały czas marzył o zdobyciu najwyższego trofeum. Do tego jednak potrzebne było pokonanie zespołu ze Stężycy w sobotnim finale, gdzie miały się spotkać bezwzględnie najlepsze zespoły turnieju, które w dotychczasowych spotkaniach nie straciły nawet seta.

Pojedynek finałowy dobrze rozpoczął zespół naszych juniorek wychodząc na prowadzenie 6:1. Rywalki odrobiły straty doprowadzając do wyrównanej walki punkt za punkt. Pomimo wyrównanej walki przez właściwie cały czas pierwsze dwa sety padły łupem naszego zespołu. Siatkarki ze Stężycy pokazały jednak ogromne serce do walki najpierw lepiej rozgrywając końcówkę trzeciej partii, później na fali lepszej formy pewnie wygrywając czwartego seta i doprowadzając do tie-breaka. Tym razem przyszedł czas na kolejny zwrot akcji. Nasz zespół szybko otrząsnął się po słabszym czwartym secie wracając do walki o tytuł mistrzyń Polski. Ostatecznie po niesamowitej końcówce wygraliśmy 15:13, a złote medale pojechały do Kalisza. Mecz finałowy był pięknym widowiskiem, a ogromnymi emocjami i ambicją z jaką oba zespoły walczyły o każdy punkt można by było bez problemu obdzielić przynajmniej kilka spotkań TAURON Ligi.

MKS SMS Kalisz – KS Wieżyca 2011 Stężyca 3:2 (25:22, 25:19, 22:25, 13:25, 15:13)

MVP meczu finałowego: Zofia Sobanty (MKS SMS Kalisz)

Klasyfikacja końcowa:

 1. MKS SMS Kalisz
 2. KS Wieżyca 2011 Stężyca
 3. UKS Atena Warszawa
 4. MKS Dąbrowa Górnicza
 5. LTS Legionovia Legionowo
 6. KS Pałac Bydgoszcz
 7. #VolleyWrocław
 8. WTS Solna Wieliczka

Nagrody indywidualne:

 • MVP: Karolina Staniszewska – MKS SMS Kalisz
 • Najlepsza atakująca: Barbara Latos – UKS Atena Warszawa
 • Najlepsza rozgrywająca: Pola Janicka – MKS SMS Kalisz
 • Najlepsza środkowa: Natalia Kecher – MKS SMS Kalisz
 • Najlepsza libero: Izabela Dąbrowska – KS Wieżyca 2011 Stężyca
 • Najlepsza przyjmująca: Natalia Rejment – KS Wieżyca 2011 Stężyca

 

Sponsorzy

Sponsor Strategiczny

sponsor - miasto kalisz

Sponsor Tytularny / Sponsor Główny

sponsor - energa

Sponsor Tytularny PGNiG Superligi

sponsor - pgnig

Sponsor Tytularny TAURON Ligi

sponsor - tauron
Powrót do góry
Close Offcanvas Sidebar