Rozpoczęcie przygotowań do sezonu 2021/22 już za nami! Pierwsze treningi czysto siatkarskie odbyły się na boisku plażowym, w związku z rozgrywanym już w przyszły weekend Pre-Zero Grand Prix w Gdańsku. W turnieju weźmie udział 10 zespołów TAURON Ligi, oraz dwa grające w I lidze.

Przed sezonem w naszym zespole doszło do kilku zmian. Kontrakty przedłużyły Monika Gałkowska, Sylwia Kucharska, Oliwia Bałuk i Emilia Mucha. Nowymi zawodniczkami z kolei są: Natalia Gajewska, Oriana Miechowicz, Justyna Łukasik, Ewa Kwiatkowska, Aleksandra Cygan, Aleksandra Dudek i Oliwia Bałuk. Na pierwszych zajęciach zespół stawił się w niemal pełnym składzie. Zabrakło jedynie Karoliny Drużkowskiej, która reprezentowała Polskę na Mistrzostwach Świata U20 w Belgii i Holandii, na których Polki zajęły 6 miejsce. Zespół w kolejnym sezonie poprowadzi trener Jacek Pasiński.

Cykl Pre-Zero Grand Prix to rozgrywki, w których siatkarki znane z rozgrywek halowych rywalizują na piasku, w ramach promocji dyscypliny, oraz na start okresu przygotowawczego. W poprzednim sezonie to właśnie w ten sposób inaugurowano powrót seniorskiej siatkówki po pandemii COVID19. Wcześniej rozegrano wyłącznie turniej finałowy Mistrzostw Polski Juniorek, który był rozgrywany w Kaliszu, a nasz zespół zdobył złoty medal. W pierwszej edycji grand prix pokonaliśmy SAN-Pajdę Jarosław, oraz minimalnie przegraliśmy z Grotem Budowlanymi Łódź odpadając po pierwszym, z dwóch turniejów. W tym roku formuła została lekko zmieniona. Rozgrywany będzie jeden turniej, tzw. systemem brazylijskim. Główną różnicą w tego typu rozwiązaniu jest fakt, że zespoły, które przegrały jedno spotkanie trafiają do drugiej drabinki, z której mogą jeszcze awansować nawet do finału. Cykl Pre-Zero Grand Prix zainaugurujemy meczem ze LOS-em Nowy Dwór Mazowiecki, 29 lipca o godzinie 13:00. Transmisję ze wszystkich spotkań przeprowadzi Polsat Sport.

Okres przygotowawczy przed nowym sezonem TAURON Ligi potrwa prawie 9 tygodni. Pierwsza kolejka planowana jest na 25 września, a na otwarcie zagramy w Arenie Kalisz z brązowymi medalistkami poprzedniego sezonu, ŁKS-em Commercecon Łódź.