Monika Ptak została nową siatkarką Energi MKS Kalisz. To kolejna środkowa mająca na koncie występy w biało-czerwonych barwach, która tego lata zasiliła drużynę Jacka Pasińskiego.

Przygodę z siatkówką 29-letnia Monika Ptak (znana wcześniej pod panieńskim nazwiskiem Martałek) zaczynała w Częstochowie. Po zakończeniu nauki w SMS PZPS Sosnowiec, gdzie była młodzieżową reprezentantką kraju, trafiła na cztery sezony do PTPS-u Piła, a z tego klubu do seniorskiej kadry Polski, w której rozegrała kilkanaście spotkań. W 2013 roku na kolejne cztery lata przeniosła się do Impelu Wrocław. Z kolei w sezonie 2017/2018 była podstawową środkową Developresu Rzeszów. Potem zdecydowała się na urlop macierzyński, a teraz wraca na ligowe parkiety.

To kolejna środkowa, która w ostatnich dniach wzmocniła kaliską drużynę. Nie dalej jak we wtorek zespół znad Prosny zasiliła inna reprezentacyjna siatkarka Małgorzata Jasek, która ostatnio broniła barw Legionovii. Wcześniej do teamu prowadzonego przez Jacka Pasińskiego dołączyły utalentowane Weronika Centka (znajduje się w szerokiej kadrze Polski na sezon 2019) oraz Adrianna Rybak (reprezentantka Polski juniorek).

(mso)

Sponsorem Tytularnym klubu Energa MKS Kalisz jest Grupa Energa