Po małej przerwie, w trakcie której rozgrywany był turniej Final 4 Pucharu Polski w Nysie siatkarki wracają do rozgrywek TAURON Ligi. Do końca fazy zasadniczej pozostały dwie kolejki, a walka o miejsca 6-9 jest cały czas otwarta. Jedne z najważniejszych spotkań dla ostatecznego układu tabeli rozegramy w piątek, kiedy do Kalisza przyjedzie Legionovia, obecnie 6. drużyna ligi. Transmisję z piątkowego meczu przeprowadzi Polsat Sport, początek od 20:30. 

Energa MKS Kalisz - DPD IŁCapital Legionovia Legionowo

Pracujemy dalej i myślę, że jeszcze w końcówce tej rundy rewanżowej zdobędziemy jakieś punkty – mówiła po wygranym meczu z Budowlanymi MVP tego spotkania, Monika Gałkowska. Każdy punkt zdobyty w meczach z Legionovią czy Radomką mocno pomoże nam w walce o fazę play-off. W weekend rozgrywany był turniej Final Four Pucharu Polski, przez co zespoły nie biorące udziału w turnieju miały trochę więcej czasu na przygotowanie się do ligowego finiszu sezonu zasadniczego.

Legionovia w tej chwili zajmuje 6 miejsce w tabeli z dorobkiem 31 punktów. Nasz zespół w dotychczas rozegranych spotkaniach zgromadził na swoim koncie 27 punktów. Z tyłu jednak jest równie ciasno, bo zajmujący 9. miejsce Pałac Bydgoszcz ma 26 punktów. Najskuteczniejsza w zespole naszego piątkowego rywala w obecnym sezonie jest Olivia Różański, do tej pory zdobyła 251 punktów. Wysoko w rankingach ligowych plasuje się również pochodząca z Kuby Hiszpanka, Jessica Rivero Marin.

Z kolei w naszym zespole ostatnio coraz bardziej rozpędza się Monika Gałkowska. Nasza atakująca w trzech ostatnich meczach zdobyła 58 punktów, dodatkowo taką zdobycz zaliczyła w spotkaniach ze ścisłą czołówką ligi – Chemikiem Police, Budowlanymi Łódź i Developresem SkyRes Rzeszów.

Transmisję z piątkowego meczu przeprowadzi Polsat Sport, początek od 20:30.

Sponsorzy

Sponsor Strategiczny

sponsor - miasto kalisz

Sponsor tytularny klubu Energa MKS Kalisz

sponsor - energa

Sponsor tytularny PGNiG Superligi

sponsor - pgnig

Sponsor tytularny TAURON Ligi

sponsor - tauron
Powrót do góry
Close Offcanvas Sidebar