Mecz 2. kolejki TAURON Ligi poszedł po myśli wicemistrzyń Polski. Chociaż nasz zespół w każdym secie długo utrzymywał kontakt punktowy, w końcówkach raz po raz więcej zimnej krwi zachowywały rzeszowianki ostatecznie wygrywając na własnym parkiecie 3:0. MVP została rozgrywająca Developresu Katarzyna Wenerska, a najskuteczniejszą zawodniczką po naszej stronie była przyjmująca i kapitan zespołu Ewelina Żurowska z 10 punktami.

Karolina Drużkowska w trakcie ataku w meczu z Developresem Bella Dolina Rzeszów / fot. Maciej Gocłoń

Przed nowym sezonem w zespole doszło do wielu zmian kadrowych. Kontrakty przedłużyły 4 siatkarki: Monika Gałkowska, Sylwia Kucharska, Emilia Mucha i Oliwia Bałuk. Dodatkowo, ta ostatnia zmieniła pozycję z przyjmującej na libero. W sobotę na tle czołowego ligowego zespołu drużyna długimi fragmentami pokazywała spory potencjał, jednak w końcówkach więcej zgrania i chłodnej głowy pokazały faworytki.

Pierwszy mecz w nowym sezonie TAURON Ligi (spotkanie pierwszej kolejki z ŁKS-em zostało przełożone na 27 października) rozpoczęliśmy w wyjściowym składzie: Natalia Gajewska, Ewelina Żurowska, Justyna Łukasik, Monika Gałkowska, Karolina Drużkowska, Ewa Kwiatkowska, Oliwia Bałuk (libero).

Aktywna w szeregach Developresu od początku była amerykanka Kara Bajema, to właśnie jej skuteczna gra dała rzeszowiankom prowadzenie na samym początku. Trzypunktowa strata została jednak szybko odrobiona przez nasz zespół przy stanie 11:11, kiedy w polu zagrywki znalazła się Natalia Gajewska. Chwilę później prowadziliśmy 12:14, ale srebrne medalistki poprzedniego sezonu otrząsnęły się wracając na kilkupunktowe prowadzenie. Już w pierwszym secie na parkiecie pojawiły się Emilia Mucha, Aleksandra Cygan i Oriana Miechowicz. As serwisowy Oriany w połączeniu ze skutecznymi atakami Karoliny Drużkowskiej pozwoliły zmniejszyć przewagę, ale Developres dość pewnie doprowadził pierwszą partię do zwycięstwa 25:20.

W drugą partię znowu lepiej weszły rzeszowianki zaczynając od prowadzenia 6:3. Kolejny raz straty z pierwszych wymian udało się nam odrobić dzięki dobrej zagrywce, tym razem dłuższą chwilę w polu serwisowym spędziła Justyna Łukasik, a w ataku z dobrej strony pokazała się Emilia Mucha i w środkowej części seta mieliśmy remis 12:12. Świetna gra na siatce rzeszowskiej środkowej, Anny Stencel, pozwoliła faworytkom zdobyć 4 punkty z rzędu, ale od stanu 16:12 wróciliśmy do konsekwentnego odrabiania strat. Nasz zespół był w tym na tyle skuteczny, że wyszedł nawet na prowadzenie 20:21, ale znowu ostatnie piłki należały do rzeszowianek. Skuteczny atak Izabelli Rapacz dał gospodyniom zwycięstwo w drugim secie 25:22.

Trzeci set znowu miał przebieg dość podobny do dwóch poprzednich. Po pierwszych wymianach zarysowała się przewaga gospodyń, gdzie prym w ataku wiodła gruzińska przyjmująca Ana Kalandadze. W środkowej części seta ataki Moniki Gałkowskiej i Aleksandry Cygan pozwoliły wyrównać stan rywalizacji w secie, po skutecznym bloku wyszliśmy nawet na prowadzenie 15:13. Później znowu kilka błędów własnych w połączeniu z dobrą dyspozycją Stencel, Kalandadze i Kary Bajemy dało przewagę Developresowi. Nadzieję do nawiązania walki o zwycięstwo w trzeciej partii dała Ewelina Żurowska, ale trener Antiga w końcówce wprowadził kapitan zespołu, Jelenę Blagojević upewniając się, że mecz zakończy się już w trzecim secie. Rzeszowianki wygrały 25:21, a MVP spotkania została rozgrywająca Katarzyna Wenerska.

MVP: Katarzyna Wenerska (Developres Bella Dolina Rzeszów)

Developres Bella Dolina Rzeszów – Energa MKS Kalisz 3:0
(25:20, 25:22, 25:21)

Developres: Anna Stencel (13), Katarzyna Wenerska (3), Kara Bajema (16), Izabella Rapacz (7), Ana Kalandadze (13),Magdalena Jurczyk (4), Aleksandra Szczygłowska (libero) oraz Gabriela Polańska, Jelena Blagojević (1)
MKS: Ewa Kwiatkowska (2), Karolina Drużkowska (5), Ewelina Żurowska (10), Justyna Łukasik (7), Monika Gałkowska (5), Natalia Gajewska (3), Oliwia Bałuk (libero) oraz Oriana Miechowicz (2), Emilia Mucha (5), Aleksandra Cygan (5), Aleksandra Dudek (2)