W sobotnim meczu z Developresem Bella Dolina Rzeszów, którym inaugurowaliśmy nowy sezon TAURON Ligi najlepiej punktującą zawodniczką w naszym zespole była przyjmująca Ewelina Żurowska. Chcemy w każdym meczu wychodzić z nastawieniem na walkę o zwycięstwo. Jeśli będziemy walczyć i wierzyć w swoje umiejętności, to wygrane na pewno się pojawią – powiedziała po meczu kapitan naszego zespołu.

Ewelina Żurowska przygotowująca się do bloku w meczu z Developresem Bella Dolina Rzeszów / fot. Maciej Gocłoń

Na parkiecie wicemistrzyń Polski długimi fragmentami prowadziliśmy wyrównaną walkę, niestety rywalki za każdym razem okazywały się lepsze w końcówkach setów i ostatecznie wygrały 3:0

Jesteśmy rozczarowane przede wszystkim naszą własną grą. Do pewnego momentu wyglądało to całkiem nieźle, ale przegrałyśmy zdecydowanie wszystkie końcówki setów. Oddawałyśmy wtedy punkty za darmo i to było decydujące. Przez te nieudane końcówki traciłyśmy też wiarę, bo kiedy wynik gdzieś do 20. punktu jest na styku, a potem rywalki nam odjeżdżały, to taka sytuacja boli.

Spotkaniem w Rzeszowie rozpoczęliśmy sezon 2021/22. Jakie cele stawiają przed sobą same zawodniczki i jakie oczekiwania mają przed nowym sezonem?

Uważam, że mamy naprawdę dobry skład i wiemy o tym. Trzeba to jednak pokazać na boisku. Chcemy w każdym meczu wychodzić z nastawieniem na walkę o zwycięstwo. Jeśli będziemy walczyć i wierzyć w swoje umiejętności, to wygrane na pewno się pojawią. Nasz cel, to walka o wygraną w każdym meczu i zobaczymy jak to będzie wyglądało.  Jesteśmy zresztą taką drużynę, że każda musi dołożyć swoją cegiełkę. Wierzę, że w Rzeszowie to były takie przysłowiowe pierwsze śliwki robaczywki i że w następnych meczach będzie tylko lepiej. Niech każda z nas dołoży swoją cegiełkę, a wtedy będziemy też zdobywały punkty meczowe.

Wiele zespołów TAURON Ligi postawiło na spore zmiany kadrowe. Czy to zapowiada ciekawy i wyrównany sezon?

Moim zdaniem tak. Drużyny mają naprawdę wyrównane składy. Pokazują to już pierwsze spotkania ligowe. Myślę, że to będą zacięte i wyrównane rozgrywki, pewnie najciekawsze na przestrzeni ostatnich lat. Uważam, że w każdej kolejce mogą pojawić się jakieś niespodzianki.

W 3 kolejce TAURON Ligi po raz pierwszy w sezonie zagramy we własnej hali. Mecz z Volleyem Wrocław odbędzie się 11.10, o godzinie 20:15. Bilety są dostępne w Biurze Klubu (ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 22-24), w salonach EMPiK oraz na portalu KupBilet.pl.