Kolejny mecz kontrolny za naszymi siatkarkami. W środowe popołudnie pokonały we Wrocławiu Volleya 3:1 oddając przeciwniczkom tylko trzeciego seta. Najskuteczniejsza w Energa MKS-ie Kalisz była atakująca Julia Szczurowska z 20 punktami na koncie. 

Początek spotkania należał do Energa MKS-u Kalisz, który najpierw odskoczył na trzy punkty, a w połowie seta zwiększył swoje prowadzenie do dziewięciu. Wyraźnie lepsza skuteczność w ofensywie, dobre przyjęcie a do tego trzy asy serwisowe po stronie kaliszanek pozwoliły wygrać pierwszego seta 25:17. Druga partia była już o wiele bardziej zacięta. Minimalna zaliczka utrzymywała się po stronie podopiecznych Jacka Pasińskiego i to one wygrały tę odsłonę na przewagi 25:23.

W trzeciej części meczu to wrocławianki od początku prowadziły, od stanu 8:6 potrafiły odskoczyć MKS-owi do stanu 16:8 i ostatecznie rozstrzygnąć tę partię na swoją korzyść 25:18. W ostatnim secie drużyna Jacka Pasińskiego ponownie przejęła kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami i czwartą partię wygrały 25:20

Najskuteczniejsza w całym spotkaniu Julia Szczurowska do wychowanka #Volleya Wrocław, a w drużynie wczorajszych przeciwniczek Energa MKS-u grała też swego czasu Monika Ptak. Z drugiej strony siatki występowały reprezentujące w poprzednim sezonie zespół z Kalisza: rozgrywająca Adrianna Budzoń i atakująca (w MKS-ie występująca na pozycji środkowej) Małgorzata Jasek.

W całym spotkaniu Energa MKS Kalisz lepiej prezentowała się w ataku, notując 42% skuteczności. Na uwagę zasługuje dobra postawa kaliszanek w polu zagrywki zagrywając aż 11 asów. Liderką zespołu w ataku była Julia Szczurowska, która skończyła mecz z dorobkiem 20 punktów kończąc 17 z 35 ataków, do tego zaliczając 3 asy serwisowe.

 

#VolleyWrocław – Energa MKS Kalisz 1:3
(17:25, 23:25, 25:18, 23:25)

Energa MKS Kalisz: E. Polak (1), M. Ptak (8), K. Bednarek (3), J. Szczurowska (20), M. Damaske (8), O. Bałuk (5) J. Łysiak (libero) oraz J. Mazur (libero), Z. Szperlak (4), W. Centka (7), M. Budnik (1), P. Chrzan (1), M. Gałkowska, J. Papszun

Sponsorzy

Sponsor Strategiczny

sponsor - miasto kalisz

Sponsor Tytularny Klubu

sponsor - energa

Sponsor rozgrywek TAURON Ligi

Sponsor rozgrywek TAURON Ligi

Powrót do góry
Close Offcanvas Sidebar