Po dwumeczu z reprezentacją Polski juniorek w poprzedni weekend i środowym zwycięstwie z #Volleyem Wrocław kolejnym sparingpartnerem siatkarek Energa MKS-u Kalisz będą Grot Budowlani Łódź, piąta drużyna zeszłego sezonu TAURON Ligi. Spotkanie odbędzie się w Hali Arena w Kaliszu, niestety, ze względów sanitarno-epidemiologicznych bez udziału publiczności. Początek planowany jest na godzinę 17:30.

Do tej pory kaliszanki w okresie przygotowawczym rozegrały trzy czterosetowe sparingi. W piątek do Kalisza przyjedzie zespół Budowlanych, który w ostatnich czterech latach trzykrotnie zdobywał medale Mistrzostw Polski. Poprzednie rozgrywki drużyna prowadzona przez Błażeja Krzyształowicza skończyło na piątym miejscu.

W drużynie Budowlanych na parkiecie pojawi się kilka zawodniczek, z którymi nasze reprezentantki Polski – Oliwia Bałuk i Weronika Centka – trenowały na zgrupowaniu kadry trenera Jacka Nawrockiego przez ostatnie dwa miesiące: Maria Stenzel, Monika Fedusio, Paulina Damaske, Julia Nowicka i Zuzanna Górecka. 

Sporo wspomnień z łódzkim klubem ma również trener Jacek Pasiński. W latach 2006-2009 trenował Budowlanych wprowadzając zespół do ekstraklasy startując z trzeciego poziomu rozgrywkowego. Inauguracja nowego sezonu TAURON Ligi jest zaplanowana na 18 września. Energa MKS Kalisz w pierwszej kolejce podejmie na wyjeździe Enea PTPS Piła.

Sponsorzy

Sponsor Strategiczny

sponsor - miasto kalisz

Sponsor Tytularny Klubu

sponsor - energa

Sponsor rozgrywek TAURON Ligi

Sponsor rozgrywek TAURON Ligi

Powrót do góry
Close Offcanvas Sidebar