W pierwszych trzech kolejkach młody zespół Energa MKS-u Kalisz pokazał zaangażowanie i serce do gry m.in. pokonując na wyjeździe brązowe medalistki poprzedniego sezonu – ŁKS. W 5. kolejce o ligowe punkty powalczą z zespołem o podobnym potencjale – do Areny przyjedzie bydgoski Pałac. Bilety można kupić przez portal Kupbilet.pl (tutaj) oraz w salonach Kolporter i EMPiK. Kasy w hali w dniu meczu będą zamknięte. Liczba dostępnych miejsc będzie mocno ograniczona ze względu na nowe obostrzenia sanitarno-epidemiologiczne na terenie całego kraju.

W tym momencie siatkarki Energa MKS-u Kalisz zajmują 6. miejsce w tabeli TAURON Ligi, ale przed nimi znajdują się dwa zespoły, które w tej chwili rozegrały jeden mecz więcej. W pierwszych trzech kolejkach wygrały 3-0 z PTPS-em Piła i 3-2 z ŁKS-em, a przegrały z BKS-em Stalą Bielsko-Biała. Najskuteczniejszą zawodniczką kaliskiego zespołu jest Weronika Centka, zdobywczyni 41 punktów.

Pałac Bydgoszcz zajmuje 8. miejsce, do tej pory pokonał 3-0 PTPS Piła oraz przegrał z Radomką Radom, BKS-em Stalą Bielsko-Biała i ŁKS-em.  Przed sezonem zespół na rzecz Budowlanych Łódź opuściła najgroźniejsza zawodniczka poprzedniego sezonu w Pałacu, Monika Fedusio. W tej chwili jej rolę stara się przejąć Ewelina Żurowska, która w pierwszych kolejkach zdobyła aż 57 punktów.

Mecz 5. serii zostanie rozegrany 16 października, o godzinie 20:30. Transmisję ze spotkania przeprowadzi Polsat Sport.

Sponsorzy

Sponsor Strategiczny

sponsor - miasto kalisz

Sponsor tytularny klubu Energa MKS Kalisz

sponsor - energa

Sponsor tytularny PGNiG Superligi

sponsor - pgnig

Sponsor tytularny TAURON Ligi

sponsor - tauron
Powrót do góry
Close Offcanvas Sidebar