BILETY   |   MKS TV

ENERGA MKS KALISZ

Oficjalna strona internetowa

Sponsorem Tytularnym Klubu Energa MKS Kalisz jest Energa Grupa ORLEN.

Koniec roku zawsze sprzyja podsumowaniom i wyciąganiom wniosków na kolejne 365 dni. Jak rok 2018 upłynął w klubie Energa MKS Kalisz? Jakie zmiany nastąpiły w tym czasie? O krótkie podsumowanie minionego okresu poprosiliśmy prezesa zarządu, Błażeja Wojtyłę.

Energa MKS Kalisz: Jak zarząd podsumuje rok 2018?

Błażej Wojtyła: Wysokie, 7. miejsce piłkarzy ręcznych Energa MKS Kalisz w PGNiG Superlidze było świetnym wynikiem naszego klubu jako beniaminka w najwyższej lidze rozgrywkowej w Polsce. Z kolei siatkarki zdobyły mistrzostwo I ligi i we wrześniu awansowały do Ligi Siatkówki Kobiet, elity żeńskiej siatkówki w Polsce. To był wspaniały czas, pełen sportowych emocji.

A jak ocenia Pan wzmocnienia w klubie?

Sportowo m.in. Maciej Pilitowski i Ljubica Kecman okazali się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Jeśli chodzi o klub sam w sobie, to udało nam się poyskać wiele wartościowych firm, które nam pomagają. Jesienią przedłużyliśmy też umowę sponsorską z Grupą Energa, która mocno wspiera rozwój naszego klubu. Nawiązaliśmy również wiele nowych partnerstw medycznych, ze szpitalem Kalmedica i Okulus, Orto Pro Sport czy Centrum Zdrowia Medyk, którzy czuwają nad zdrowiem naszych sportowców. Również dotychczasowi sponsorzy jak Suzuki MCA Kaźmierczak, Aquapark czy NORD wciąż trwają przy naszej organizacji i mocno nam kibicują.

Czego życzy Pan Enerdze MKS Kalisz na 2019 rok?

Zdrowia, wielu sportowych, pozytywnych emocji, jeszcze większej woli walki i tego, aby krąg sponsorów i przyjaciół klubu wciąż się powiększał.