BILETY   |   MKS TV

ENERGA MKS KALISZ

Oficjalna strona internetowa

Sponsorem tytularnym klubu Energa MKS Kalisz
jest Grupa Energa

Po dwóch przegranych meczach w Wielkopolskiej Lidze Juniorów, kaliscy zawodnicy wrócili do zwycięstw! Gospodarze odnotowali zwycięstwo 34:28 nad MKS Tęczą Kościan w pierwszym meczu rundy rewanżowej. Dzięki skutecznym akcjom ofensywnym i dobrej grze w obronie udało się wygrać z zespołem, który w pierwszej części sezonu pokonał drużynę Energa MKS Kalisz 35:27.


Mecz rozpoczął się od walecznej gry w ataku i twardej obrony. Gospodarze skutecznie utrudniali rzuty kołowemu MKS Tęczy Kościan, który świetnie się spisywał podczas meczu pierwszej rundy. Bardzo dobrze w zespole Energa MKS Kalisz spisywali się Kamil Michalski, Patryk Sipka, Maksymilian Staszak, Paweł Raszewski, Wojciech Błaszczyk i Filip Owczarek, którzy zbudowali dobre akcje ofensywne, oraz Mateusz Winnicki, który trafiał do bramki z prawego skrzydła. Na boisku po kontuzji pojawił się Maciej Przybył, który zanotował bardzo dobry występ. Goście nie mogli znaleźć skutecznego sposobu na drużynę z Kalisza, choć zdobyli kilka efektownych bramek dzięki rzutom z drugiej linii. Na przerwę zawodnicy Energa MKS Kalisz schodzili prowadząc 20:12.

Początek drugiej połowy przyniósł prowadzenie jedenastoma bramkami, dzięki bardzo dobrej grze Adama Lipickiego w bramce oraz udanym akcjom w ataku. Bardzo dobrze spisywali się zmiennicy drużyny: Dominik Januszkiewicz, Gerard Woźniak i Kacper Żelazny. W ostatnich dwudziestu minutach w grze kaliskich juniorów pojawiło się jednak sporo błędów i przewaga nad MKS Tęczą Kościan stopniała do pięciu bramek. Jednak podopieczni Eugeniusza Lijewskiego oparli się atakom przeciwników, wygrywając ostatecznie 34:28.

Jak zwykle drużyna dziękuje za doping wszystkim widzom, sympatykom i kibicom obecnym na meczu.

Kolejny mecz zostanie rozegrany na wyjeździe z MKS Poznań już 6 listopada.

Sponsorzy

Sponsor Strategiczny

sponsor - miasto kalisz

Sponsor tytularny klubu Energa MKS Kalisz

sponsor - energa

Sponsor tytularny PGNiG Superligi

sponsor - pgnig

Sponsor rozgrywek LSK

sponsor - plus
sponsorzy
sponsorzy
Powrót do góry
Close Offcanvas Sidebar