Trzecie zwycięstwo siatkarek Energa MKS

Trzecie w tym sezonie zwycięstwo wywalczyły siatkarki Energa MKS Kalisz. W piątek w Arenie podopieczne Marcina Widery pewnie pokonały Grupę Azoty Akademię Tarnów 3:0.

To było dość jednostronne widowisko. Zwłaszcza w pierwszym secie, którego kaliszanki zaczęły od prowadzenia 3:0 i 7:2, kontrolując później przebieg partii, wygranej ostatecznie do 16. W drugiej odsłonie miejscowe prowadziły 4:0, ale potem musiały odrabiać dwupunktową stratę (15:17). Czyniły to skutecznie, bo po pięciu punktach z rzędu znów miały inicjatywę, po czym poszły za ciosem i zwyciężyły do 21. Pod kontrolą siatkarek znad Prosny toczyła się także trzecia partia. Kaliszanki odjechały w niej na 20:13, a pierwszego meczbola miały przy stanie 24:19. Rywalki ambitnie jeszcze walczyły o przedłużenie swoich nadziei, ale gospodynie w końcu opanowały emocje i po kiwce Karoliny Drużkowskiej wygrały do 23.

Statuetkę dla MVP odebrała Aleksandra Cygan, która pojawiła się w wyjściowej szóstce i w pełni wykorzystała swoją szansę, zdobywając 15 punktów, w tym pięć blokiem. Ten element był zresztą kluczowy, bo miejscowe zanotowały dwanaście udanych akcji na siatce, przy zaledwie pięciu rywalek.

Po trzecim w tym sezonie zwycięstwie Energa MKS ma na koncie dziesięć punktów i w tabeli TAURON Ligi jest obecnie szósty. Na kolejny mecz kaliski zespół wybierze się do Mielca. Z tamtejszą Stalą zmierzy się w poniedziałek, 27 listopada, o godzinie 20:30. Transmisję z tego spotkania będzie można zobaczyć na sportowych kanałach Polsatu.

Energa MKS Kalisz – Grupa Azoty Akademia Tarnów 3:0 (25:16, 25:21, 25:23)

Energa MKS: Drużkowska 13, Mlinar 7, Cygan 15, Bosković 11, Grabka 3, Fedorek 4 oraz Śliwa (l), Pajdak, Wawrzyniak, Rasińska 4

Tarnów: Zakościelna 15, Marcyniuk 12, Chmielewska 4, Usheva 2, Gawlak 7, Szumera 5 oraz Żurawska (l), Calkins 2, Szczygieł-Głód 1, Molenda

MVP: Aleksandra Cygan (Energa MKS)

__
Michał Sobczak

 

 

Sponsorzy

Sponsor Strategiczny

sponsor - miasto kalisz

Sponsor Tytularny Klubu

sponsor - energa

Sponsor rozgrywek TAURON Ligi

Sponsor rozgrywek TAURON Ligi

Powrót do góry
Close Offcanvas Sidebar