Z piekła do nieba

Dwa punkty wywalczyły siatkarki Energa MKS Kalisz w wyjazdowym meczu z ITA TOOLS Stalą Mielec. Podopieczne Marcina Widery uciekły beniaminkowi TAURON Ligi spod topora, bo przegrywały już 0:2, ale odwróciły losy rywalizacji i zwyciężyły po tie-breaku.

Pierwszego seta kaliszanki przegrały do 22, choć prowadziły w nim już 16:10. Gdy w drugiej partii zdobyły zaledwie 17 oczek, znalazły się w niezwykle trudnym położeniu, bo gospodynie od triumfu dzielił już tylko jeden set. Na szczęście w trzeciej odsłonie przyjezdne wróciły do gry. Dobrą zmianę dała Aleksandra Rasińska i między innymi dzięki jej atakom siatkarki znad Prosny wygrały do 21. Czwartą odsłonę dwoma pewnymi atakami zakończyła Aleksandra Cygan, doprowadzając do tie-breaka (26:24).

Decydujący set był wyrównany tylko do stanu 4:4. Potem podopieczne Marcina Widery zdobyły pięć punktów z rzędu i tego kapitału nie zmarnowały, zwyciężając do 9. Kropkę nad i” w poniedziałkowym starciu postawiła Zuzanna Kuligowska, ale świetnie poczynały też sobie Karolina Drużkowska i wspomniana Aleksandra Rasińska (wybrana MVP), które zdobyły po 22 punkty.

W Mielcu siatkarki Energa MKS zanotowały czwarte w tym sezonie zwycięstwo, po którym z dorobkiem 12 punktów plasują się w tabeli TAURON Ligi na szóstym miejscu. Kolejny mecz rozegrają w niedzielę, a ich rywalkami będą mistrzynie Polski z ŁKS Commercecon Łódź.

***

ITA TOOLS STAL Mielec – Energa MKS Kalisz 2:3 (25:22, 25:17, 21:25, 24:26, 9:15)

Stal: Bryda 13, Bałucka 8, Mucha 14, Gierszewska 32, Kubacka 7, Kucharska 7 oraz Łyduch (l), Lymareva, Dyduła 2, Nowacka 1, Walczak

Energa MKS: Drużkowska 22, Mlinar 7, Cygan 9, Bosković 2, Grabka 3, Fedorek 15 oraz Śliwa (l), Pajdak (l), Wawrzyniak, Rasińska 22, Kuligowska 5, Efimienko-Młotkowska

MVP: Aleksandra Rasińska (Energa MKS)

__
Michał Sobczak

fot. tauronliga.pl

 

 

Sponsorzy

Sponsor Strategiczny

sponsor - miasto kalisz

Sponsor Tytularny Klubu

sponsor - energa

Sponsor rozgrywek TAURON Ligi

Sponsor rozgrywek TAURON Ligi

Powrót do góry
Close Offcanvas Sidebar