Po nieco ponad dwóch miesiącach przerwy wróciliśmy do Areny Kalisz. Trzeci sparing rozegraliśmy we własnej hali z czeskim SKKP Handball Brno. W nietypowym formacie 3 x 25 minut wygraliśmy 39:34.

Sparing z SKKP Handball Brno został rozegrany w formacie 3 x 25 minut / fot. Michał Rabiega

Drużyna z Brna to nasi dobrzy znajomi. W okresie przygotowawczym przed poprzednim sezonem na zaproszenie czeskiego zespołu rywalizowaliśmy w turnieju w Brnie, gdzie zagraliśmy dwa spotkania z gospodarzami i jedno z Duklą Praga. Tym razem zespół z czeskiej ekstraklasy przyjechał do Kalisza. Początkowo mieliśmy rozegrać piątkowy mecz z Brnem, a w niedzielę pojechać na wyjazdowy sparing z Wisłą Płock. Niestety płocczanie odwołali weekendowe sparingi, więc trenerzy dogadali się na mecz w formacie 3 x 25 minut.

Mecz rozpoczął się od dość wyrównanej gry z lekkim wskazaniem na nasz zespół. Po wywalczonym w 10 minucie przez Piotra Krępę rzucie karnym, którego na bramkę zamienił Mateusz Góralski prowadziliśmy 6:4. Początkowo jeszcze zwiększyliśmy przewagę, ale po 20 minutach zespół z Brna odrobił część strat i prowadziliśmy jednym trafieniem, a na przerwę po pierwszej części schodzili nawet prowadząc 11:12. Jak przyznał później trener Strząbała czeskie zespoły grają w sposób dość nietypowy dla drużyn z naszej ligi. Zwłaszcza na etapie przygotowań, na którym znajduje się nasz zespół. Po sporej ilości biegania, ciężkiej siłowni i pracy z dodatkowo obciążonymi piłkami szybka i kombinacyjna gra Czechów mogła sprawiać trudności.

Tak było w środkowej części meczu, kiedy trener Strząbała dokonał kilku zmian w podstawowym składzie, a zespół z Brna utrzymywał wynik na poziomie remisu lub wychodził na jednobramkowe prowadzenie. W ostatnim fragmencie gry jednak przejęliśmy kontrolę nad spotkaniem wychodząc na pięciobramkowe prowadzenie, które utrzymaliśmy już do końca meczu. W kolejny weekend rozegramy kolejny mecz w Arenie Kalisz, tym razem z Łomżą Vive Kielce. Dla kielczan będzie to pierwszy sparing w okresie przygotowawczym 2021/22.

Energa MKS Kalisz 39:34 SKKP Handball Brno

Energa MKS Kalisz: Łukasz Zakreta, Mikołaj Krekora – Mateusz Góralski 10, Robert Kamyszek 7, Kacper Adamski 5, Piotr Krępa 5, Marek Szpera 4, Bartłomiej Tomczak 4, Miłosz Bekisz 2, Maciej Pilitowski 1, Michał Drej 1, Konrad Pilitowski, Stanisław Makowiejew, Kamil Pedryc, Gracjan Wróbel