Ze względu na aktualną sytuację związaną z rozprzestrzeniającym się koronawirusem SARS-CoV-2 i wprowadzenie stanu epidemii w Polsce, Komisarz Ligi, w porozumieniu z zarządem Superligi Sp. z o.o., odpowiedzialnej za zarządzanie rozgrywkami PGNiG Superligi i PGNiG Superligi Kobiet, podjął decyzję o zakończeniu rozgrywek sezonu 2019/2020. 

Komisarz Ligi podjął decyzję o zakończeniu sezonu PGNiG Superligi z zachowaniem miejsc w tabeli rozgrywek

Czytaj więcej

Ligowe rozgrywki w koszykówce i hokeju na lodzie już zostały zakończone. Wszystko z uwagi na pandemię koronawirusa. W zawieszeniu są zmagania w pozostałych zespołowych dyscyplinach w kraju. Także w piłce ręcznej. Prezes PGNiG Superligi nie ukrywa, że szczypiorniści być może już nie wrócą w tym sezonie na parkiety.

12 marca spółka Superliga Sp. z o.o., zarządzająca

Czytaj więcej

W związku z rozwijającą się sytuacją epidemiologiczną spowodowaną SARS-CoV-2, a także stosując się do rekomendacji Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, Superliga Sp. z o.o., odpowiedzialna za zarządzanie rozgrywkami PGNiG Superligi i PGNiG Superligi Kobiet, podjęła decyzję o wstrzymaniu rozgrywek aż do odwołania.

Decyzja ta podyktowana jest troską o zdrowie i bezpieczeństwo zawodników biorących udział w rozgrywkach, sztabów szkoleniowych

Czytaj więcej

W związku z decyzją organów administracyjnych w sprawie organizacji meczów ligowych i imprez masowych, Superliga Sp. z o.o., odpowiedzialna za zarządzanie rozgrywkami PGNiG Superligi i PGNiG Superligi Kobiet, podjęła decyzję o dalszym prowadzeniu rozgrywek bez udziału publiczności, która obowiązuje do odwołania.

Wszystkie kluby zostały zobowiązane do zastosowania się do niniejszej decyzji. Podjęte kroki są związane z

Czytaj więcej

Drugiej z rzędu porażki w rozgrywkach PGNiG Superligi doznali szczypiorniści Energi MKS Kalisz i wciąż nie są pewni gry w fazie play-off.
W niedzielę w Arenie musieli uznać wyższość Zagłębia Lubin.

Dla obu drużyn był to ważny mecz w kontekście rywalizacji o miejsce w rundzie finałowej. Zagłębie potrzebowało punktów, by wskoczyć do czołowej ósemki, a MKS, by

Czytaj więcej

W niedzielę piłkarze ręczni Energi MKS Kalisz podejmą w hali Arena ekipę Zagłębia Lubin. Wygrana zapewni im miejsce w fazie play-off. Porażka może natomiast mocno skomplikować ich sytuację.

Do końca fazy zasadniczej PGNiG Superligi pozostały już tylko trzy serie spotkań. O trzy ostatnie miejsca w fazie play-off rywalizują cztery zespoły. Najlepsze notowania ma w tej chwili

Czytaj więcej

Przespany początek drugiej połowy i dobra dyspozycja bramkarza rywali – to główne przyczyny porażki szczypiornistów Energi MKS Kalisz w sobotnim wyjazdowym starciu z MMTS-em Kwidzyn. Podopieczni Patrika Liljestranda ulegli niżej notowanemu przeciwnikowi 27:29.

akub Matlęga nominalnie jest trzecim bramkarzem MMTS-u Kwidzyn. W sobotę to on był jednak zmorą kaliskiej drużyny. Zwłaszcza w drugiej połowie, gdy momentami

Czytaj więcej

Wygrywając w Kwidzynie szczypiorniści Energi MKS mogą nie tylko umocnić się na szóstej lokacie w tabeli PGNiG Superligi, ale też zapewnić sobie w praktyce grę w fazie play-off.

Do końca fazy zasadniczej pozostały tylko cztery serie spotkań. MKS jest w tej chwili szósty i po trwającej kolejce na pewno się utrzyma na tej lokacie, bo swoje

Czytaj więcej

Po raz trzeci w tym sezonie szczypiorniści Energi MKS Kalisz okazali się lepsi od Wybrzeża Gdańsk. Sobotnie zwycięstwo w Arenie jest o tyle cenne, że pozwoliło kaliskiej ekipie awansować w tabeli PGNiG Superligi na szóste miejsce.

Żadnej innej drużyny piłkarze ręczni z Kalisza nie ogrywali w tym sezonie tak często, jak ekipy z Gdańska. W sobotę

Czytaj więcej

Już dwa razy w tym sezonie szczypiorniści Energi MKS Kalisz ograli ekipę Torus Wybrzeże Gdańsk. W sobotni wieczór będą chcieli podtrzymać zwycięską serię.

Obie drużyny mierzą w zupełnie inne cele. MKS walczy o jak najlepszą pozycję wyjściową przed fazą play-off. Z kolei Wybrzeże szanse na ósemkę ma w zasadzie tylko teoretycznie. Realnym zadaniem gdańszczan jest zapewnienie

Czytaj więcej

Sponsorzy

Sponsor Strategiczny

sponsor - miasto kalisz

Sponsor tytularny klubu Energa MKS Kalisz

sponsor - energa

Sponsor tytularny PGNiG Superligi

sponsor - pgnig

Sponsor rozgrywek LSK

sponsor - plus
sponsorzy
sponsorzy
Powrót do góry
Close Offcanvas Sidebar