Reprezentacja Polski w składzie z Maćkiem Pilitowskim i Kacprem Adamskim kontynuuje Mistrzostwa Świata w Egipcie. W drugim meczu grupy B byli o krok od sprawienia wielkiej niespodzianki. Ostatecznie przegrali 26:27 z aktualnymi mistrzami Europy, Hiszpanami, ale ambicją i wolą walki zdobyli serca kibiców. Do awansu z grupy Maciek, Kacper i spółka potrzebują przynajmniej punktu z Brazylią, lub zwycięstwa Hiszpanii w meczu z Tunezją. Spotkanie z Brazylią we wtorek o 20:30, transmisja na oficjalnym kanale IHF.

Czytaj więcej

Reprezentacja Polski w składzie z Maciejem Pilitowskim zdobyła kolejne punkty w eliminacjach do Mistrzostw Europy 2022 pewnie pokonując Turcję 35:24. „Pilot” rozegrał ponad 20 minut i to właśnie, kiedy on kierował ofensywą kadry, ta wypracowała dużą część przewagi, m.in. dzięki jego sześciu asystom. Mistrzostwa Świata na które poza Maciejem powołany został również Kacper Adamski rozpoczynają się 15 stycznia, a pierwszym przeciwnikiem reprezentacji Polski będzie Tunezja.

Czytaj więcej

Wczoraj reprezentacja Polski zrobiła pierwszy krok w awansie do przyszłorocznych Mistrzostw Europy, które rozegrane zostaną w Węgrzech i na Słowacji. Z bardzo dobrej strony w wygranym 29-24 wyjazdowym meczu z Turcją pokazał się nasz środkowy rozgrywający, Maciej Pilitowski. 3 bramki i wiele cennych asyst „Pilota” pozwoliło reprezentacji trenera Patryka Rombla zbudować przewagę i pewnie  

Czytaj więcej

Nasi rozgrywający w gronie najlepszych zawodników w Polsce! 19 listopada Związek Piłki Ręcznej w Polsce ogłosił szeroki skład Kadry Narodowej na Mistrzostwa Świata w Egipcie. Na tej liście znalazło się 35 nazwisk, które miały przejść wymagającą selekcję. Na turniej może pojechać tylko 20 zawodników i w tym gronie po długim i wymagającym procesie selekcji znaleźli się nasi rozgrywający: Kacper Adamski i Maciej Pilitowski. Gratulujemy chłopakom i zapraszamy wszystkich do kibicowania kadrze, która zmagania na Mistrzostwach Świata rozpocznie 15 stycznia meczem z Tunezją.

Czytaj więcej

Znamy już statystyki bramkarzy i najlepiej asystujących w naszym zespole w pierwszej części sezonu. Pora na najskuteczniejszych egzekutorów. W pierwszych dwunastu meczach rzuciliśmy przeciwnikom 316 bramek, co daje średnią ponad 26 bramek na mecz. 

Czytaj więcej

Po podsumowaniu statystyk bramkarzy przyszedł czas na najlepiej dogrywających. W tej kategorii prym wiodą oczywiście rozgrywający. Co ciekawe, w najlepszej trójce w naszym zespole jeśli chodzi o asysty znalazł się zawodnik z lewego rozegrania, środka i prawej strony. Łącznie, według statystyk z portalu www.pgnig-superliga.pl nasz zespół zaliczył 245 asyst przy 316 bramkach.

Czytaj więcej

Jakiś czas temu swoje podsumowanie rundy jesiennej PGNiG Superligi zaprezentował portal WP Sportowe Fakty (można je przeczytać tutaj) wyróżniając również nasz zespół. Teraz pora na klubowe podsumowanie, które rozpoczynamy od bramkarzy. Tutaj mamy ciągle świetnie uzupełniający się duet, dodatkowo Łukasz jesienią był trzecim najlepszym bramkarzem Superligi pod względem odbitych rzutów. W najbliższych dniach prezentowane będą kolejne części, zachęcamy do śledzenia. 

Czytaj więcej

Sponsorzy

Sponsor Strategiczny

sponsor - miasto kalisz

Sponsor tytularny klubu Energa MKS Kalisz

sponsor - energa

Sponsor tytularny PGNiG Superligi

sponsor - pgnig

Sponsor tytularny TAURON Ligi

sponsor - tauron
Powrót do góry
Close Offcanvas Sidebar