Już w najbliższą niedzielę, 2 września nasi szczypiorniści stoczą walkę o pierwsze w nowym sezonie punkty w PGNiG Superlidze. Łatwo nie będzie, bo rywal z najwyższej półki – Orlen Wisła Płock. Wsparcie mile widziane. Zapraszamy do hali Arena!

Po blisko trzymiesięcznej przerwie PGNiG Superliga wraca do gry. Kaliscy szczypiorniści w poprzednim sezonie, jak na beniaminka rozgrywek, sprawili ogromną niespodziankę. Bo jak inaczej nazwać awans do rundy finałowej i siódme miejsce, na którym zakończyli rozgrywki? Nie sposób też nie wspomnieć o kaliskiej publiczności, która niesiona sukcesami zespołu, biła rekordy frekwencji w całej lidze. Nic dziwnego, że przed nowym sezonem apetyty są wyostrzone, ale też spojrzenie na ligę realne. Deklaracji w postaci walki o medale raczej nie należy się spodziewać, ale walka o czołową ósemkę ? Dlaczego nie. Udało się przed rokiem, więc dlaczego nie miałoby się udać ponownie. Skład zespołu wprawdzie nie przeszedł rewolucji, ale wydaje się być mocniejszy niż przed rokiem, a i okres przygotowawczy – obfitujący w szereg wartościowych treningów – pozwala z optymizmem patrzeć w przyszłość. – Zadowalające jest to, że weszliśmy na trochę inny poziom niż rok temu. W tym okresie przygotowawczym zespół wygląda zdecydowanie lepiej niż w tym samym czasie w zeszłym roku. Idziemy w dobrym kierunku, co udowodniliśmy w rozegranych sparingach – podkreśla trener Paweł Rusek. –  Cel na ten sezon pozostaje ten sam – walczyć o każdą piłkę do końcowego gwizdka. Ta idea zawsze musi przyświecać drużynie. Tylko dzięki takiej postawie można budować zespół na lata. Taki, który będzie w stanie walczyć o najwyższe laury. Jeśli nie ma w drużynie waleczności, nie udźwignie się presji w meczach o najwyższą stawkę. Liczy się każda piłka, każdy punkt w każdym spotkaniu – dodaje kaliski szkoleniowiec.

Nowy sezon ligowych zmagań rozpoczną kaliszanie z wysokiego „C”. W niedzielę do hali Arena zawita wicemistrz kraju – Orlen Wisła Płock. Szykuje się więc przednie widowisko. Zapraszamy od godziny 12.30. Bilety na mecz można kupić w biurze klubu (hala Arena, pok.12 lub 17) czynnym od godz.9.00 do 20.00. W sobotę kasa czynna będzie od 10.00 do 17.00, a w dniu meczu od 10.00. Oczywiście cały czas trwa też sprzedaż internetowa wejściówek na niedzielny mecz https://www.kupbilet.pl/sport/pilka_reczna/hb0207 Zachęcamy też do kupna karnetów na cały sezon, na które do końca sierpnia obowiązują promocyjne ceny.