Okres pomiędzy sezonami to zawsze czas podsumowań. Analizować zakończony przedwcześnie z powodu koronawirusa sezon nie jest łatwo, takiego zadania podjął się jednak Przegląd Sportowy. Według największego polskiego dziennika sportowego najlepszym środkowym rozgrywającym zeszłego sezonu był Maciej Pilitowski. W rankingu znalazło się też miejsce dla naszego bramkarza, Łukasza Zakrety.

Środkowy Energa MKS-u został sklasyfikowany przed Adrianem Kondratiukiem z NMC Górnika Zabrze i Dawidem Przysiekiem z Chrobrego Głogów, cały ranking można obejrzeć na stronie Przeglądu Sportowego. W zeszłym sezonie wrócił do Reprezentacji Polski i wywalczył sobie na tyle silną pozycję w kadrze trenera Patryka Rombla, że na Mistrzostwach Europy 2020 był pierwszym wyborem na środku rozegrania.

Główny wniosek, jaki chciałem sobie wysunąć po tych mistrzostwach: czym się różnią zawodnicy z europejskiej czołówki w porównaniu do naszych ligowych. Odpowiedź może wydawać się banalna, ale najważniejszą sprawą jest umiejętność podejmowania trafnych decyzji w trudnych momentach. Myślę, że to właśnie różni zawodników klasy światowej od zwykłego gracza z Superligi.mówił Maciek podsumowując doświadczenie zdobyte na Mistrzostwach.

W sezonie ligowym wystąpił w 23 spotkaniach zdobywając 79 bramek i zaliczając 137 asyst, co było szóstym najlepszym wynikiem w całej PGNiG Superlidze. „Pilot” jest wychowankiem Juranda Ciechanów. Uczył się i grał w SMS-ie Gdańsk, następnie bronił barw AZS-AWFiS Gdańsk. W latach 2010–2014 był zawodnikiem Piotrkowianina Piotrków Trybunalski. Następnie, w latach 2014–2018 był graczem MMTS-u Kwidzyn, gdzie występowałem razem z Markiem Szperą. W naszej drużynie występuje od stycznia 2018.

Od poprzedniego sezonu w barwach Energa MKS-u Kalisz występuje również brat Maćka, Konrad. Młodszy z braci również jest środkowym rozgrywającym, chociaż występuje również na lewym skrzydle.

Siódme miejsce zajął Łukasz Zakreta, również od zeszłego sezonu powoływany przez Patryka Rombla do kadry narodowej. Został wyprzedzony przez kolegów z reprezentacji – Adama Morawskiego i Mateusza Korneckiego oraz Mateusza Zembrzyckiego, Marcina Schodowskiego i Adama Malchera. Piłkarze ręczni prowadzeni od nowego sezonu przez nowego trenera Tomasza Strząbałę zmagania w PGNiG Superlidze rozpoczną w pierwszy weekend września. W pierwszych dwóch meczach pojadą na wyjazdy – do Lubina i Gdańska.