Tarnów, słowacki Preszów i Kielce. Do tej pory piłkarze ręczni Energa MKS-u Kalisz sparingi rozgrywali na wyjazdach. W piątek 14 sierpnia do kaliskiej Areny przyjeżdża, już w pełni zdrowy, TORUS Wybrzeże Gdańsk. Ze względu na bezpieczeństwo sanitarno-epidemiologiczne mecz zostanie rozegrany bez udziału kibiców.

Wybrzeże na jakiś czas odwołało treningi ze względu na kontakt jednego z juniorów przychodzących na treningi z osobą wysłaną na kwarantannę. Po testach okazało się, że wszyscy zawodnicy otrzymali wynik negatywny, więc drużyna wróciła do pracy i w piątek pojawi się w Hali Arena. Po sporych zmianach personalnych w drużynie bardzo ważne jest odpowiednie wprowadzenie zawodników zespołu, w czym na pewno pomagają mecze sparingowe. W tym roku spotkania z zespołami ligowymi przeplatane są z silnymi zespołami rangi europejskiej, regularnie występującymi w Lidze Mistrzów jak Vive Kielce i Tatran Preszów.

Zespół Tomasza Strząbały przygotowuje się obecnie do nowego sezonu PGNiG Superligi, który ma wystartować w pierwszy weekend września. W pierwszej kolejce kaliscy szczypiorniści zmierzą się w Lubinie z Zagłębiem.